İki Kişilik Jimnastik Hareketleri 🤸🤸‍♂️

0
78

Jimnastik hareketi yapan kişiler, bu hareketleri partnerleri ile birlikte yaparak daha eğlenceli hale getirebilirler. Üstelik birlikte geçirdikleri vakitler de daha sağlıklı olur. Aynı zamanda partneriniz ile beraber jimnastik yapmanız kendi vücudunuzu daha iti gözmlemle şansınız olur. Hem bu sayede daha çok motive olursunuz. Tüm bunlar özellikle son zamanlarda İki Kişilik Jimnastik Hareketleri kişiler tarafından çok fazla ilgi görüyor. Bu durumun en önemli avantajlarından bir ise sosyal bağların güçlenmesini sağlamasıdır.

İki Kişilik Jimnastik Hareketleri Nasıl Yapılır?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi 2 kişilik jimnastik hareketleri kişiler tarafından çok fazla ilgi görmektedir. Bu yüzden de İki Kişilik Jimnastik Hareketleri Nasıl Yapılır? Sorusu özellikle son zamanlarda oldukça sık sorulur. Bu hareketlere yeni başlayacak kişilere ise en basit şekilden başlanması tavsiye edilir. Çünkü yeni başlandığı zaman güçlü bir karın kasına sahip olunmaz. Dolayısıyla da çiftin başarılı bir şekilde jimnastik hareketlerini gerçekleştirebilmesi için kolay hereketlerden başlaması gerekir.

Bu hareketlerden biri ise Plank hareketidir. Bunda, kişilerden biri plank yaparak altta durur. Diğeri ise ayaklarını partnerinin sırtına alarak plank hareketi yapar. Bu son derece basit bir harekettir ve bu hareketi jimnastiğe yeni başlayan her kişi rahatlıkla yapabilir. Yalnız burada önemli olan, hareketlere başlanmadan önce olası sakatlanmaların önüne geçmek için muhakkak esneme hareketlerinin yapılması gerektiğidir. Bunlara dikkat ettiğiniz sürece bir sorun yaşamazsınız.

En Kolay İki Kişilik Jimnastik Hareketleri

Yukarıda da belirttiğimiz gibi yeni başlayan kişiler kolay hareketlere öncelik vermelilerdir. En kolay İki Kişilik Jimnastik Hareketleri arasından ilki ise squat ve yan yürüme birleşimi şeklindeki bir harekettir. Bu hareket ise birbirine boy bakımından yakın olan kişilyaerin yapması gereken bir harekettir.

Burada kişiler ayakt sırtlarını birbirlerine yaslarlar. Bununla birlikte aynı anda bir ayak yana doğru hareket ettirlir ve diğer ayak da 90 derecelik açıda durur. Kolay olan diğer bir hareket için ise bir top gerekir. Bu harekette ise partnetler birbirlerine 50 cm uzaklıkta durarak aynı yöne bakarlar. Iki kişi birbirlerine eğimli bir şekilde topu uzatıyor pozisyonunda durur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here