Avrupada Jimnastik Tarihi

0
160

Aslında Jimnastik, milattan önceye dayanan özel bir spor branşıdır. Ancak bunun bir branş olarak kabul edilmesi 1800’lü yılları bulmuştur. İnsanoğlu bedeni eğitmek, aynı zamanda bedenini şekillendirerek kuvvetli bir hale getirmek istemektedir. Özellikle esneklik kazanmak da burada önemli bir faktör olarak göze çarpmaktadır. Avrupada Jimnastik tarihi daha öncesinde de söylendiği şekilde 1800’lü yıllarda başlamış, fakat Olimpiyat oyunlarına jimnastik sporunun dahil edilmesi 20. Yüzyılda gerçekleşmiştir. Son dönemlerde Sovyet sporcuların başarılı olması da sporun ülkemizde yaygınlaşmasına vesile olmuştur. Bu ekolden yola çıkarak kurulan ve hizmetlerine İstanbul Anadolu Yakası’nda devam eden İdol Jimnastik kursu da isteyen herkese bedenini eğitme şansı vermektedir.

Jimnastik Neden Yapılır?

Jimnastik, her şeyden önce bir spordur. Dolayısıyla hobi için rahatlıkla yapılabilmektedir. Kaldı ki İstanbul İdol Jimnastik Kulübü bu bağlamda iyi hizmetler vermekte, sadece küçük çocuklara değil, aynı zamanda yetişkinlere de özel jimnastik dersleri sağlamaktadır. Kısacası profesyonel kariyer hedefleyen küçük çocukların jimnastik sporuna ilgi gösterebilecekleri gibi yetişkinlerin de sadece bedenlerini esnetebilmek ve hobi kazanmak için bu spora yoğunlaşmaları söz konusudur. Eğer siz de böyle bir düşünce içerisindeyseniz hiç beklemeden kayıt yaptırabilir ve sporun yararlarından istifade edebilirsiniz. Bu arada Avrupa’da olduğu gibi Türkiye’de de jimnastik sporunun yaygınlaşmaya başladığı hiçbir şekilde unutulmamalıdır.

Jimnastik Yapmanın Faydaları

Jimnastik, bir beden eğitme sporudur. Bu spor sayesinde bedendeki tüm kaslar gelişmekte ve uzun kaslar güçlenerek esnek bir yapıya sahip olunmaktadır. Aynı zamanda jimnastik sayesinde kemiklerin de eğilip bükülme potansiyeline erişecekleri unutulmamalıdır. Tabii ki bunlar çok özel teknikler olup, figürler sadece profesyonel hocalar tarafından öğretilmelidir. Dolayısıyla İdol Jimnastik kursu tüm profesyonelleri ve uzman ekibi ile küçük çocuklara ders vermekte, aynı şekilde yetişkinler için de farklı sınıflar açmaktadır.

Siz de Avrupa’daki başarılı sporcular gibi bir yere gelebilmek ya da çocuğunuzun gelişimine katkıda bulunabilmek adına kurslara katılım sağlayabilirsiniz. Bu arada İdol Jimnastik Ümraniye ‘de yer almakta ve pek çok kişi tarafından da tercih edilmektedir. Dilerseniz iletişim numaralarından kurs ile irtibata geçebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here