Niçin Cimnastik

Çocuklarda cimnastik çalışmaları , fiziksel gelişimin yanında zihinsel gelişimide desteklemektedir.Uzun yıllar tecrübemiz ve bilimsel araştırmalar göstermiştirki ; cimnastik eğitimi , okul öncesi yada ilkokul dönemindeki çocuklarda , kendine güven , kendini ifade edebilme , konsantre olabilme , kurallara uyum sağlama ve günlük aktivitelerini proglamlama gibi kişisel bir çok beceriyi geliştirmektedir.
Çevrenize bir bakın.Sizin veye yakınlarınızın çocukları 2-3 yaşından itibaren tablet veya akıllı telefonla tanışıyor ve ellerine alıp oturdukları yerde saatlerce hareketsiz kalabiliyorlar ve bunu hergün yapıyorlar.Tamda gelişim dönemlerinde fiziksel aktiviteden uzak bir yaşam sürmeleri , ileride çok erken yaşlarda sosyal ve fiziksel birçok problemide maalesef beraberinde getirecektir.
Cimnastik eğitimi genel kas kuvveti ve dayanıklılığı, koordinasyon, denge,sürat, çeviklik, ve esneklik gibi  özelliklerin tümünün geliştirilebileceği temel bir branştır.
Çocuklarımızın küçük yaşta cimnastik ile tanışması , onları kötü alışkanlıklardan koruyacağı gibi ileride daha sağlıklı bir birey olmalarını, fiziksel görünüşlerinin daha iyi olmasını sağlayacaktır.

Sizi Arayalım

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!