Niçin Cimnastik
Çocuklarda cimnastik çalışmaları, fiziksel gelişimin yanında zihinsel gelişimide desteklediği bir gerçektir. Uzun yıllar tecrübemiz ve bilimsel araştırmalar, özellikle okul öncesi yada ilk okul dönemindeki cimnastik eğitimi çocukların kendine güven, kendini ifade edebilme, konsantre olabilme, kurallara uyum ve günlük aktivitelerini programlama gibi kişisel bir çok beceriyi geliştirdiği gözlenmiştir.
Çocuklarımızın küçük yaşta sporla tanışması ve düzenli egzersiz yapmaları onların ileride daha sağlıklı bir birey olmalarını, fiziksel görünüşlerinin daha iyi olmasını, kondüsyonel daha güçlü olabilmelerini ve hangi branşta daha başarılı olabileceklerinin belirlenmesini sağlar.
Cimnastik eğitimi genel kas kuvveti ve dayanıklılığı, koordinasyon, denge,sürat, çeviklik, ve esneklik gibi motor özelliklerin tümünün geliştirilebileceği tek bıranştır. Çocukları erken yaşta spora yönlendirerek fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırmak ve yaşam şekli oluşturarak takım çalışması, disiplin, sportmenlik, liderlik, sosyalleşme gibi becerilerle tanışmaları esas alınarak zararlı alışkanlıklardan uzak durmaları sağlanabilir.

Sizi Arayalım

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!